Poradniki

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie smartfona?

Aby pieniądze wydane na zakup smartfona okazały się dobrą inwestycją należy przeanalizować szereg cech produktu w oparciu o nasze specyficzne wymagania. Jednak podstawowymi parametrami na które powinna zwrócić uwagę praktycznie każda osoba są pojemność baterii oraz jakość aparatów fotograficznych.

Telefony z pojemną baterią

Bateria w telefonie o której można powiedzieć, że jest pojemna powinna posiadać co najmniej 5000 mAh. Skrót mAh oznacza jedną miliamperogodzinę, czyli prąd którym bateria może zasilać urządzenie przez określony czas. Obecnie nie brak na rynku telefonów z baterią o pojemności nawet 6000 mAh. Telefon z dobrą baterią znajdziemy również w dużej rozpiętości cenowej. Jednym z tańszych telefonów jest Redmi 8 posiadający baterię o pojemności aż 5000 mAh. Umożliwia to pracę nawet do 3 dni na jednym ładowaniu w zawrotnie niskiej cenie ok. 600 PLN.
Oczywiście należy pamiętać, że na częstotliwość rozładowywania się telefonu ogromne znaczenie ma sposób użytkowania telefonu. Warto korzystać z aplikacji monitorujących zużycie energii, które nam podpowiedzą jak można zoptymalizować i obniżyć zapotrzebowanie telefonu na prąd.

Na zwrócić uwagę wybierając telefon z dobrym aparatem?

Główny aparat powinien posiadać matrycę o co najmniej 48 Mpix. Jednakże trzeba mieć świadomość, że producenci oferują już telefony z matrycą nawet 108 Mpix. Aparat potrójny lub poczwórny daje znacznie więcej możliwości. Ze względu na różne wymagania w trakcie wykonywania zdjęcia smartfony wyposażone w kilka obiektywów, które pozwalają wykonać zarówno piękne zdjęcia panoramiczne jak i zdjęcia z uchwyconą głębią obrazu. Dodatkowo zdjęcia są jasne oraz nasycone pięknymi kolorami.
Jeżeli rzeczywiście zależy nam na wykonywaniu ładnych zdjęć to w tym przypadku nieco trudniej o rozwiązanie budżetowe i raczej trzeba liczyć się z wydatkiem co najmniej w granicach 2000 PLN.

Telefon z dobrym aparatem i baterią

Jednym z telefonów łączących obie te zalety jest Samsung Galaxy A71. Bateria o pojemności 4500 mAh oraz poczwórny aparat to całkiem niezłe połączenie w nie najgorszej cenie 2000 PLN. Jeżeli marzy nam się jednak smartfon z najlepszą baterią w 2021 roku oraz bardzo dobrym aparatem, a nasz budżet jest wysoki to wybór jest całkiem spory. Przykładowo Samsung Galaxy S20 Ultra w cenie ok. 5 – 6 tys. PLN posiada na wyposażeniu baterię o pojemności aż 5000 mAh i jednocześnie jest posiada świetne aparaty (aparat główny z matrycą aż 108 Mpix!). Innym telefonem godnym uwagi z tej półki jest LG V60 ThinQ. Cena nieco bardziej przystępna (ok. 4000 PLN). Bateria o pojemności 5000 mAh w przypadku tak zaawansowanego urządzenia pozwala na pracę ok. 1,5 dnia. Niższa cena jednak nie pozostaje bez wpływu na jakość wykonywanych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *